Proslava sv. Lovre u Požegi

Molitveno bdijenje u požeškoj crkvi sv. Lovre

U predvečerje blagdana sv. Lovre, zaštitnika Požeške biskupije i njezina Caritasa, u srijedu 9. kolovoza 2023. u crkvi sv. Lovre s početkom u 19.00 sati požeški biskup msgr. Antun Škvorčević će u zajedništvu s kanonicima požeškog Stolnog kaptola, svećenicima grada Požege, bogoslovima i svećeničkim aspirantima, caritasovim volonterima te drugim vjernicima predvoditi službu Večernjih hvala u čast sv. Lovre i tako započeti s bdijenjem, koje će se nastaviti euharistijskim klanjanjem, s posebnom molitvenom nakanom za bogoslova Ivana Klarića, koji će na blagdan sv. Lovre primiti sveti red đakonata.

Blagdan sv. Lovre u Požegi

Na blagdan sv. Lovre, đakona i mučenika – zaštitnika Požeške biskupije i njezina Caritasa, u četvrtak 10. kolovoza 2023. središnje biskupijsko slavlje u svečevoj crkvi u Požegi u 10.00 sati predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević tijekom kojeg će za đakona zarediti bogoslova Ivana Klarića iz Župe bl. Alojzija Stepinca u Novskoj. Na slavlju će među ostalim vjernicima sudjelovati i Caritasovi volonteri iz naših župa, biskupijski stipendisti i korisnici Caritasove kuhinje u Požegi. Nakon slavlja u Dvorani sv. Terezije u Požegi (D. Lermana 1) uslijedit će prigodni program s Caritasovim volonterima i biskupijskim stipendistima.