Središnje biskupijsko slavlje otvorenja Godine Božje riječi u Požegi

26. siječnja 2020. - 0:00

Na Treću nedjelju kroz godinu, 26. siječnja 2020. godine, koja je Apostolskim pismom „Aperuit illis“ pape Franje proglašena Nedjeljom Božje riječi, u Požeškoj će biskupiji biti otvorena Godina Božje riječi koja će trajati sve do svetkovine Krista Kralja svega stvorenog. U skladu s dekretom požeškog biskupa msgr. Antuna Škvorčevića u svim župama Požeške biskupije Godina Božje riječi biti će otvorena u župnim crkvama za vrijeme središnjeg nedjeljnog župnog euharistijskog slavlja kada će se pročitati Proglas dijecezanskog biskupa o Godini Božje riječi te u procesiji svečano unijeti Sveto pismo i postaviti na vidljivo mjesto, gdje će stajati cijele godine, urešeno svijećama i cvijećem.

Središnje biskupijsko slavlje otvorenja Godine Božje riječi održat će se u požeškoj Katedrali, 26. siječnja 2020. u 11 sati, na kojem će sudjelovati svećenici i vjernici svih župa grada Požege.