Biskupijski dan i đakonsko ređenje u Požegi

26. rujna 2020. - 0:00

U subotu, 26. rujna 2020. u Požegi će se održati Biskupijski dan prigodom 23. obljetnice uspostave Požeške biskupije i ređenja njezina biskupa. Program, na kojem će sudjelovati ograničen broj svećenika i vjeroučitelja iz cijele Požeške biskupije, počinje u Dvorani sv. Terezije Avilske u 9.30 sati molitvom Trećeg časa nakon čega će biti predstavljen način održavanja župne kateheze, napose priprave kandidata za prvu svetu pričest i svetu potvrdu, tijekom započete pastoralne godine u uvjetima ugroze koronavirusom, a u suradnji svećenika, vjeroučitelja, kandidata za spomenute svete sakramente i njihovih roditelja.
Nakon programa u Dvorani sv. Terezije Avilske, u 11.00 sati će u Katedrali započeti euharistijsko slavlje tijekom kojeg će za đakone biti zaređeni Marko Gerendaj iz Župe sv. Marka Evanđelista u Našičkom Markovcu i Robert Medved iz Župe sv. Ilije Proroka u Brodskom Stupniku.