Hodočašće osnovnoškolske djece i ministranata Gospi Voćinskoj

8. svibnja 2021. - 0:00

U subotu, 8. svibnja 2021. u središnje biskupijsko marijansko svetište Gospe Voćinske hodočaste učenici osnovnih škola i ministranti iz cijele Požeške biskupije. Prilagođeno okolnostima ugroze koronavirusom u hodočašću će, uz pridržavanje pandemijskih mjera, sudjelovati predstavnici osnovnoškolaca i ministranata iz pojedine župe Požeške biskupije. Program hodočašća započinje u 9,45 sati pripravom i slavljem sakramenta pomirenja, a središnji dio hodočašća je euharistijsko slavlje koje će u 10,30 sati na otvorenom prostoru pored svetišne crkve Gospe Voćinske predvoditi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević. Pri kraju hodočasničkog slavlja biti će proglašeni pobjednici kviza vjeronaučnog znanja (na temu sv. Josipa) koji će se održati prethodno online u srijedu, 5. svibnja.