Blagdan sv. Lovre u Požegi

10. kolovoza 2021. - 10:00

Na blagdan sv. Lovre, u utorak 10. kolovoza 2021. središnje biskupijsko slavlje u svečevoj crkvi u Požegi u 10.00 sati predvodi novi kotorski biskup msgr. Ivan Štironja u zajedništvu s požeškim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem, kanonicima, svećenicima i drugim vjernicima. Budući da je sv. Lovro i zaštitnik Biskupijskog Caritasa, na slavlju će sudjelovati i Caritasovi volonteri iz svih župa Požeške biskupije, biskupijski stipendisti i korisnici karitasove kuhinje u Požegi.

Nakon slavlja uslijedit će prigodni program u Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi (D. Lermana 1) u sklopu kojeg će biti otvoren natječaj za stipendije Zaklade Požeške biskupije za pomoć učenicima i studentima u školskoj i akademskoj godini 2021./2022.