BISKUP PRIMIO MINISTRA TURIZMA

Požeški biskup Antun Škvorčević primio je 18. travnja u Biskupskom domu u Požegi ministra turizma Antona Klimana s pratnjom u kojoj je među ostalim bio saborski zastupnik Franjo Lucić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Biskup je predstavio ministru mjesto Požege i okolice na hrvatskoj povijesno-kulturnoj karti te nastojanja Požeške biskupije da pokrertnu crkvenu kulturnu baštinu na prostoru zapadne i srednje Slavonije prikupi, obnovi i otvori za javnost kako bi na taj način čuvala i svjedočila duhovni identitet hrvatskog čovjeka u ovom dijelu domovine.
Posebno je upoznao ministra s nastojanjem oko skorog otvorenja Dijecezanskog muzeja u Požegi te traženja mogućnosti da se stari Kaptolski grad u Kaptolu, vlasništvo požeškoga Stolnog kaptola obnovi i u njega smjesti povijesni arhiv i povijesna knjižnica Požeške biskupije. O svemu do sada učinjenom u tom pogledu izvijestio je Ivica Žuljević, prepošt požeškoga Stolnog kaptola. Biskup je kazao kako spomenutim putem Crkva na svoj specifičan načni želi obogatiti turističku ponudu u ovom dijelu Hrvatske. Ministar je biskupu predstavio nastojanja Ministarstva turizma da u svim dijelovima Hrvatske pa tako i u požeškom kraju promakne ostvarivanje određenih turističkih projekata za koje postoje velike mogućnosti. Biskup je potom ministra i pratnju poveo u razgledavanje srednjovjekovne crkve sv. Lovre u sklopu Biskupskoga doma i prikazao im njezino povijesno-kulturno značenje, nakon čega su se uputili u razgledavanje Katedrale i riznice.