Povjerenstvo za bolnički pastoral

Povjerenstvo Požeške biskupije za bolnički pastoral ima zadaću organiziranja i promicanja pastorala u bolnicama kako bi ljudi pritisnuti bolešću po služenju Crkve bili ojačani snagom Evanđelja i sakramentalnim sredstvima spasenja. Ono vodi brigu da se u svim bolničkim centrima na području Biskupije organizira duhovna skrb za bolesne, definira njezine potrebe u bolnicama, sukladno Ugovoru između Svete Stolice i Republike Hrvatske o pravnim pitanjima te Ugovoru između Vlade Republike Hrvatske i Hrvatske biskupske konferencije o dušobrižništvu u bolnicama, te koordinira pastoralni rad dušobrižnika u bolnicama.

Članovi Povjerenstva

• vlč. Dragoslav Kozić, dušobrižnik u Općoj županijskoj bolnici Požega, Bučje, povjerenik;
  • Mira Ilić, medicinska sestra, predsjednica HKUMST u Požeškoj biskupiji, Pavlovci;
  • s. Josipa Vrućina, medicinska sestra, Požega;
  • msgr. Matija Juraković, župnik Župe Uznesenja BDM, Pakrac;
  • fra Rozo Brkić, dušobrižnik u Općoj bolnici Virovitica, Virovitica;
  • fra Marijan Vidović, dušobrižnik u Općoj bolnici Našice, Našice;
  • vlč. Jozo Zorić, upravitelj Župe sv. Franje Asiškog, Lipik.
Povjerenstvo za bolnički pastoral
Trg sv. Trojstva 18