Povjerenstvo za medije

Suvremena sredstva komunikacije sa svojom prodornošću i mogućnošću da dopru do svakog stanovnika zemlje imaju značajnu ulogu u naviještanju evanđelja. Stoga je Povjerenstvu Požeške biskupije za medije svrha tražiti mogućnosti boljeg korištenja javnih medija za postignuće onog cilja koji je povjeren Isusovoj Crkvi.

Pored toga zadaća Povjerenstva je uspostavljati i podržavati povezanost s crkvenim i društvenim javnim medijima, pomagati novinarima da se u svom radu ravnaju po kršćanskim načelima te da u medijima predstavljaju djelovanje Crkve, napose Požeške biskupije u njezinu specifičnom poslanju – pomažući što bolji protok informacija unutar naše mjesne Crkve, koja mogu značajno doprinijeti izgradnji njezina zajedništva.

Članovi Povjerenstva

• vlč. Marijan Pavelić, povjerenik;
  • Višnja Mikić, novinarka;
  • Vesna Milković, novinarka;
  • Vesna Hodak, Posavski arhiđakonat, Rešetari;
  • Suzana Lipovac, Zapadno-slavonski arhiđakonat, Daruvar;
  • Ana Marija Biršić-Glibo, Katedralni arhiđakonat, Kuzmica;
  • Ljiljana Ivanković, Slavonsko-podravski arhiđakonat, Slatina;
  • Ivan Mikolić, srednje škole u Požeškoj biskupiji, Virovitica.
Povjerenstvo za medije
Tel. 034/290-300; faks 274-295