Povjerenstvo za medije

Suvremena sredstva komunikacije sa svojom prodornošću i mogućnošću da dopru do svakoga stanovnika zemlje imaju važnu ulogu u naviještanju evanđelja. Stoga je biskup Antun dekretom od 10. studenoga 2001. osnovao Povjerenstvo Požeške biskupije za medije kojemu je svrha tražiti mogućnosti upotrebe javnih medija za postignuće cilja koji je povjeren Isusovoj Crkvi.

Osim toga zadaća je Povjerenstva uspostavljati i podupirati povezanost s crkvenim i društvenim javnim medijima, pomagati novinarima da se u svojem radu ravnaju po kršćanskim načelima te da u medijima predstavljaju djelovanje Crkve, napose Požeške biskupije, u njezinu specifičnom poslanju – pridonoseći što boljemu protoku informacija unutar naše mjesne Crkve, koje mogu znatno pridonijeti izgradnji njezina zajedništva.

Članovi Povjerenstva

• Mr. sc. Marijan Pavelić, predstojnik Katehetskoga ureda, Požega, povjerenik