Katolička klasična gimnazija u Virovitici

Odlukom biskupa Antuna i uz prethodno dopuštenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici svoje djelovanje započela je u zgradi Strukovne škole u Virovitici školske godine 2007./2008. Koliko je to bio hrabar, ali potreban iskorak na virovitičkom području pokazalo je prvih sedam godina traženja vlastitoga prostora djelovanja i izgrađivanja prepoznatljivoga identiteta katoličke škole.

Požeška je biskupija stoga u prosincu 2014. godine od Grada Virovitice kupila zgradu Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici, bivšu zgradu Osnovne škole Vladimira Nazora, te je škola dobila stalan prostor djelovanja u središtu Virovitice. Taj događaj ujedno je početak novoga razdoblja odgojno-obrazovnoga djelovanja Crkve na području Virovitičko-podravske županije.

Ravnateljica: Marijana Novak Stanić, prof.
Tajnica: Mihaela Božo
Adresa: Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici