Povjerenstvo za pastoral duhovnih zvanja

Promicanje duhovnih zvanja jedna je od veoma važnih zadaća požeške mjesne Crkve te je s tom svrhom biskup Antun dekretom od 10. studenoga 2001. osnovao Povjerenstvo Požeške biskupije za pastoral duhovnih zvanja. Zadaća je Povjerenstva pronalaziti mogućnosti da se mladima pomogne da otkriju vrijednost i ljepotu duhovnoga zvanja te ga velikodušno prihvate i slijede. U tom smislu Povjerenstvo organizira duhovne susrete ministranata, djece i mladih u Domu sv. Augustina u Velikoj i Kolegiju Požeške biskupije te dekanatske i biskupijske susrete ministranata.

Povjereniku za pastoral duhovnih zvanja povjerena je i briga o Djelu za duhovna zvanja koje je dekretom od 24. rujna 2004. osnovao biskup Antun s ciljem da u župama Požeške biskupije promiče organizirane skupine vjernika koji će svaki dan moliti barem jednu deseticu krunice, molitvu za duhovna zvanja, dnevno prikazivati na tu nakanu svoja trpljenja i žrtve, svake prve subote u mjesecu sudjelovati na svetoj misi i klanjanju i toga dana postiti te materijalno pridonositi za sjemeništarce i bogoslove.

Neki programi iz pastorala duhovnih zvanja:

• Susret srednjoškolaca i studenata koji razmišljaju o duhovnom pozivu
  • Posjeti ministranata požeškom Kolegiju
  • Biskupijski susret članova Djela za duhovna zvanja
  • Biskupijski susret ministranata

Članovi Povjerenstva

• Tomislav Dokoza, ravnatelj Kolegija, Požega, povjerenik
  • Mr. sc. Ivica Bošnjak, upravitelj župe sv. Kuzme i Damjana, Kuzmica
  • Mr. sc. Matej Filipović, prefekt Kolegija, Požega
  • Mr. sc. Dragan Hrgić, upravitelj župe sv. Josipa, Slatina

Adresa: Povjerenstvo za pastoral duhovnih zvanja
Trg Svetog Trojstva 18, 34 000 Požega