BISKUP PRIMIO OVOGODIŠNJE KANDIDATE ZA BOGOSLOVIJU

Nakon što je maturantima službeno završila nastava, u srijedu, 18. svibnja požeški biskup Antun Škvorčević susreo se u Biskupskom domu sa svećeničkim kandidatima za upis u Bogoslovno sjemenište i na Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu. U prisutnosti njihovih župnika razgovarao je o razlozima njihova opredjeljenja za svećeništvo. Prethodno su ih primili Marijan Pavelić, ravnatelj požeškog Kolegija i Krunoslav Juraković, biskupov tajnik koji su provjerili imaju li potrebne dokumente. Za kandidate u prvu godinu Bogoslovije primljeni su: David Dubočanac iz župe Lužani, Stjepan Figurić iz župe Kraljice sv. Krunice u Novoj Gradiški, Dominik Josić iz župe sv. Luke u Novskoj, Ivan Kerepčić, iz župe sv. Leopolda Mandića u Požegi, Leon Markanjević iz župe Požeški Brestovac, Karlo Topalović iz župe sv. Lepolda Mandića u Požegi i Tomislav Varela iz župe Jakšić. Pred kandidatima je još ispit državne mature, te će o njemu ovisiti konačna odluka o njihovu prijamu u Bogosloviju.