SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA U POŽEGI

Na svetkovinu Presvetog Trojstva, 22. svibnja 2016. u Požegi je na glavnom trgu slavljena sveta misa pored zavjetnog kipa podignutog u čast Presvetoga Trojstva koju je predvodio Branko Šipura, župnik Župe sv. Ivana Krstitelja u Vidovcima. U koncelebraciji su bili župnici gradskih župa i drugi svećenici na službi u Požegi, uz sudjelovanje brojnih vjernika iz svih gradskih župa.
Predvoditelj slavlja Šipura prisutnima je nastojao približiti otajstvo kršćanske vjere u jednoga Boga koji se čovjeku objavio kao trojstveni Bog.
Na kraju euharistijskog slavlja župnik Župe sv. Terezije Avilske Ivica Žuljević zahvalio je svima koji su vjerničkom raspoloženošću srca sudjelovali u slavlju te pripremili prostor na trgu za slavljenje mise. Zatim je pozvao sve nazočne da se pridruže zajedničkom slavlju Tijelova i procesiji u četvrtak 26. svibnja. Liturgijsko pjevanje predvodio je župni zbor Župe sv. Terezije Avilske pod ravnanjem Alena Kopunovića Legetina.