BISKUP ŠKVORČEVIĆ URUČIO DEKRETE NAJBLIŽIM SURADNICIMA

Požeški biskup msgr. Antun Škovrčević u utorak, 5. srpnja 2016. u 12.00 sati u Biskupskom domu u Požegi, primio je svoje najbliže suradnike iz Biskupskog ordinarijata i drugih biskupijskih ustanova. Nakon molitve Anđeoskog pozdravljenja, biskup Antun je nazočne suradnike podsjetio da je na današnji dan prije devetnaest godina točno u podne, istovremeno u Rimu i u Zagrebu, objavljena vijest da je papa Ivan Pavao II. na području Zagrebačke nadbiskupije utemeljio dvije nove biskupije, u Požegi i u Varaždinu, i imenovao njihove prve biskupe. Zahvalio je Bogu za taj veliki dar, a onda i svojim najbližim suradnicima, osobito onima koji su od početka djelovanja Požeške biskupije s njime surađivali. Potom je suradnicima koji su imenovani na nove dužnosti uručio dekrete, zahvalivši pritom svakom pojedinom na vjernom vršenju dosadašnje službe, i potaknuvši ih da s još većom revnošću započnu vršiti svoje nove službe.
Prelat Josip Devčić, razriješen je službe generalnog vikara Požeške biskupije i službe upravitelja Župe sv. Mihaela Arkanđela u Stražemanu te zbog zdravstvenih razloga umirovljen. Josip Krpeljević, razriješen je službe kancelara Požeške biskupije i imenovan generalnim vikarom Požeške biskupije te kanonikom pokorničarom požeške Katedrale. Ivica Žuljević, razriješen je službe predstojnika Ureda za gradnju i kulturna dobra te imenovan Moderatorom Biskupskog ordinarijata u Požegi. Robert Mokri, razriješen je službe rektora crkve sv. Lovre u Požegi te imenovan ravnateljem UZUK-a i župnikom Župe sv. Mihaela Arkanđela u Stražemanu. Karlo Prpić, imenovan je ravnateljem Kolegija Požeške biskupije, duhovnikom Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi te rektorom crkve sv. Lovre u Požegi. Mario Sanić, imenovan predstojnikom Ureda za gradnju i kulturna dobra te ravnateljem Dijecezanskog muzeja Požeške biskupije. Marijan Pavelić, razriješen je službe ravnatelja Kolegija Požeške biskupije i imenovan prefektom Kolegija Požeške biskupije te povjerenikom za medije. Nikola Legac, razriješen službe župnog vikara u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi te imenovan kancelarom Požeške biskupije.