BISKUP ŠKVORČEVIĆ POHODIO ŽRTVE NAJNOVIJEG NEVREMENA U JAKŠIĆU

Teško nevrijeme koje je 13. srpnja po treći puta u dva tjedna poharalo požeški kraj ostavilo je najteže posljedice u Jakšiću, gdje je uz uništene usjeve gotovo sa svake kuće odnesen barem dio crijepa. Među ostalim nastradala je i župna crkva sv. Barbare, na kojoj je kao i na većini kuća brzo postavljen barem provizorni krov kako bi zaštitio objekte od prodora vode zbog kiše koja ustrajno pada. Biskup Antun Škvorčević u pratnji ravnatelja Caritasa Požeške biskupije Gorana Lukića i jakšićkog župnika Tihomira Bilešića posjetio je 16. srpnja najteže pogođene: obitelj Vesne Glavaš u Rajsavcu, obitelj Ivana Obsta i Joze Karače u Jakšiću. Uvjerio se u težinu nanesene štete, napose u obitelji Obst sa čije kuće je nevrijeme srušilo dio podkrovnog zida i odnijelo gotovo sav krov te uništilo podove i dio namještaja u kući. Pored spomenutih, u Viškovcima, župa Kuzmica na kući obitelji Stjepana Blaža u nevremenu je nastradala slaba krovna konstrukcija te je velika količina vode uništila sobne stropove i nanijela štetu koja traži temeljitu obnovu. Svima im je biskup izrazio svoju blizinu, očitovao im duhovnu solidarnost te razgovarao o što bržim popravcima krovova i podova u kućama u suradnji s Caritasom Požeške biskupije.