NOVI REKTOR CRKVE SV. LOVRE U POŽEGI PREUZEO SLUŽBU

Svećenik Požeške biskupije Karlo Prpić, koji se ovog ljeta vratio iz Kameruna u Africi, gdje je više godina djelovao kao misionar, u nedjelju, 7. kolovoza 2016. prvi je puta predvodio misno slavlje u požeškoj crkvi sv. Lovre kao njezin novi rektor. S njim je koncelebrirao generalni vikar Josip Krpeljević, koji je na početku misnog slavlja pročitao Dekret o njegovu imenovanju rektorom crkve sv. Lovre, i potom u kratkim crtama nazočnim vjernicima prikazao njegov životni put i dosadašnje svećeničko djelovanje.
Novi rektor je u homiliji nazočnima progovorio o potrebi da njihova kršćanska vjera bude budna vjera, a to znači ne nešto površno, formalno i folklorno, nego proživljena i osobna vjera, pozivajući ih i potičući da se izgrađuju upravo u takvoj vjeri. Na svršetku misnog slavlja rektor Prpić je izrazio radost zbog hoda u vjeri kojeg je danas započeo sa zajednicom vjernika koja se okuplja u ovoj crkvi i koja mu je ovom službom povjerena.