U POŽEGU STIGAO KAMERUNSKI BISKUP EMMANUEL ABBO

Na poziv požeškog biskupa Antuna Škvorčevića u četverodnevni posjet Požeškoj biskupiji stigao je Emmanuel Abbo, novi biskup Biskupije N’gaoundéré u Kamerunu, jedan od najmlađih biskupa Katoličke Crkve. Od svog utemeljenja Požeška biskupija je povezana s tom kamerunskom biskupijom preko svog svećenika Karla Prpića, koji je 27 godina ondje djelovao kao misionar, a ovoga ljeta se vratio u svoju matičnu biskupiju. Prethodni biskup ove biskupije Joseph Djida bio je u posjetu Požegi prije petnestak godina te je biskup Emmanuel došao obnoviti i učvrstiti tu povezanost.
U društvu svoga domaćina biskup Emmanuel upoznao se s bogatom povijesnom i kulturnom baštinom Požege i Požeške biskupije te s biskupijskim pastoralnim projektima, posjetio je središnje ustanove ove mjesne Crkve, pojedine župe u okolici Požege, među ostalim i župu Nova Kapela gdje je rođen misionar Prpić a u nedjelju, 21. kolovoza sudjelovat će i na hodočašću u Voćinu. Gost iz Kameruna zahvalio je biskupu Antunu za sve što je Požeška biskupija tijekom svoga devetnaestogodišnjeg postojanja učinila za Biskupiju N’gaoundere, za izgradnju crkve sv. Josipa u Bamyangi, za školovanje bogoslova, pomaganje svećenika i drugo. Dvojica biskupa razgovarali su o daljnjoj suradnji dviju mjesnih Crkava u duhu katoličke univerzalnosti. U pratnji biskupa Antuna i misionara Prpića biskup Emmanuel je posjetio i Zagreb.