U POŽEŠKOJ KATEDRALI ODRŽAN ORGULJSKI KONCERT „IN MEMORIAM ANĐELKO KLOBUČAR“

U sklopu orguljaških večeri u požeškoj Katedrali 5. listopada održao je solistički koncert Pavao Mašić, profesor na Muzičkoj akdemiji u Zagrebu i orguljaš crkve sv. Marka. Koncert je bio posvećen nedavno preminulom skladatelju i orguljašu Anđelku Klobučaru jednom od najistaknutijih umjetnika suvremene hrvatske glazbe koji je svojim djelima skladanima za Požešku biskupiju na svoj način zadužio ovu mjesnu Crkvu. Program koncerta bio je koncipiran na tragu Klobučarevih repertoarnih interesa kroz koje su predstavljeni oni glazbeni stilovi koji su bili ključni u njegovim koncertnim nastupima.

Na programu su zatim izvedena djela poznatih stranih i domaćih skladatelja kao što su A. Boely, M. Durufle, J. S. Bach, B. Bersa i A. Holins. Koncert je završen Klobučarevom skladbom Pjesma stvorova Franje Asiškog koju je skladao 1981. prigodom 800. obljetnice rođenja sv. Franje Asiškog. Nazočni slušatelji, duhovno ispunjeni lijepim muziciranjem, izražavali su ushićenost dugotrajnim pljeskom.