SKRUTINIJ ZA ĐAKONSKE KANDIDATE U POŽEGI

U Biskupskom Domu u Požegi održan je 7. listopada skrutinij za ovogodišnje đakonske kandidate, Tomislava Sanića iz župe Sv. Antun Padovanskog u Daruvaru i Ivana Ereiza iz župe Uznesenja BDM u Novoj Bukovici. Nakon molitve biskup Antun je podsjetio na višegodišnju formaciju u pripravi za njihovo ređenje, zahvalio svima koji su im pri tom bili na pomoć, među ostalima i Josipu Krplejeviću, biskupskom delegatu za đakone koji je vodio neposrednu pripravu za ređenje te ih je potaknuo da preostale dane do ređenja provedu u molitvi i otvorenosti za milosni dar koji će primiti.

Potom je kancelar Nikola Legac izvijestio o prikupljenim dokumentima pojedinog kandidata, potrebnima za ređenje u skladu s crkvenim propisima. Biskupski delegat za đakone Krpeljević predstavio je biskupu rad s kandidatima za đakonat tijekom posljednjih mjesec dana, pohvalivši ozbiljnost njihova pristupa te ih je preporučio za sveto ređenje. Biskup je čestitao kandidatima što su u svojoj formaciji dospjeli do ovog trenutka, uručio im pisani odgovor o prihvaćanju njihove molbe da budu zaređeni za đakone i spomenuo da se raduje njihovoj spremnosti na suradnju u evanđeoskom poslanju Požeške biskupije.