BISKUP SUDJELOVAO NA DRUGOJ SJEDNICI MJEŠOVITOG POVJERENSTVA HBK I SPC

MJESOVITO POVJERENSTVOU ponedjeljak 17. i utorak 18. listopada 2016. godine u Zagrebu, u sjedištu Hrvatske biskupske konferencije održan je drugi sastanak Mješovitog povjerenstva Hrvatske biskupske konferencije i Srpske Pravoslavne Crkve koje ima zadaću zajednički razmotriti ulogu blaženog Alojzija Stepinca prije, za vrijeme i nakon Drugoga svjetskog rata. Sastankom o temi “Nadbiskup Alojzije Stepinac i Srpska Pravoslavna Crkva od 1934. do 1941. godine” uime Svete Stolice predsjedao je predsjednik Papinskog odbora za povijesne znanosti o. Bernard Ardura.

Kao predstavnici Hrvatske biskupske konferencije sudjelovali su: zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, biskup mostarsko-duvanjski msgr. Ratko Perić, biskup požeški msgr. Antun Škvorčević, te dr. Jure Krišto i dr. Mario Jareb s Hrvatskog instituta za povijest.
Kao predstavnici Srpske Pravoslavne Crkve na sastanku SU sudjelovali: mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije, mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, episkop bački Irinej, episkop slavonski Jovan, prof. Darko Tanasković, veleposlanik, stalni izaslanik Republike Srbije pri UNESCO-u, te za ovu prigodu pozvani stručnjak prof. dr. Ljubodrag Dimić s Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Idući susret održat će se u Novom Sadu, 13. i 14. veljače 2017. godine.