POČETAK KMNL-A POŽEŠKE BISKUPIJE

U organizaciji Katehetskog ureda Požeške biskupije, u subotu, 22. listopada na blagdan Ivana Pavla II. pape utemeljitelja, Požeške biskupije započela je Katolička malonogometna liga u Požeškoj biskupiji. Sudionici su se okupili u 9 sati na euharistijskom slavlju u požeškoj Katedrali koje je predvodio biskup Antun Škvorčević, a na kojem su sudjelovali i pripadnici 123. požeške brigade koji su slavili 25 obljetnicu osnutka. Nakon završetka euharistijskog sla ekipe sudionici KMNL-a okupile su se na požeškoj Rekreaciji.
Natjecanje je započeto zajedničkom molitvom na centru igrališta. Nogometne utakmice su se odvijale na dva terena s umjetnom travom. Odigrana su dva kola. Ove godine sudjeluje sedam ekipa: Župa Sv. Petra Apostola Bokšić, Katolička Gimnazija Požega, Župa Sv. Kuzme i Damjana – Kuzmica, Župa Sv. Petra i Pavla Apostola – Kaptol, Župa Sv. Mihaela Arkanđela – Stražeman, Župa Sv. Augustina Biskupa – Velika i Župa Bezgrješnog začeća BDM – Vetovo. Susret je protekao u lijepom ozračju. Nastavak lige se očekuje na proljeće kada se planiraju još dva susreta kako bi se odigrale preostale utakmice. Predviđeno je da svatko igra sa svakim dvije utakmice što znači da bi svaka ekipa odigrala 12 utakmica. Na kraju će se tri prvoplasirane ekipe nagraditi peharima i nagradama.