ZAVRŠETAK MJESECA LISTOPADA U POŽEŠKOJ KATEDRALI

Tijekom Marijina mjeseca listopada svake večeri održavale su se u požeškoj Katedrali pobožnosti Isusovoj Majci u čijem je središtu bila molitva svete krunice. Posljednje večeri, 31. listopada na pobožnosti je sudjelovao i biskup Antun Škvorčević te zajedno sa župnikom i prepoštom Stolnog kaptola Ivicom Žuljevićem, generalnim vikarom i članom Kaptola Josipom Krpeljevićem, kancelarom Nikolom Legcem i đakonima Ivanom Ereizom i Tomislavom Sanićem predvodio svetu krunicu.
U uvodu je kazao vjernicima da želimo i posljednje večeri Marijina mjeseca listopada molitvom svete krunice isplesti Isusovoj Majci vijenac odanosti i zahvalnosti, povjeriti joj svakoga od nas pojedinoga, naše obitelji, sve koji su u nevolji, napose svećenike i redovnike te svu preminulu braću i sestre u predvečerje svetkovine Svih Svetih. Pobožnost je završila Litanijama BDM i bila popraćena marijanskim pučkim pjesmama. Nakon toga je uslijedila sveta misa koju je predvodio župnik Žuljević zajedno s kanonikom Krpeljevićem i kancelarom Legcem.