BISKUP POHODIO KOLEGIJ U POŽEGI NA BLAGDAN SV. NIKOLE

Prigodom blagdana sv. Nikole Biskupa, 6. prosinca požeški biskup Antun Škvorčević je u večernjim satima, pohodio Kolegij Požeške biskupije. U već tradicionalnom susretu biskup je najprije pozdravio pitomce Kolegija na čelu s ravnateljem Karlom Prpićem i prefektom Marijanom Pavelićem. Potom im je progovorio o svetom Nikoli koji je živio u vrijeme crkvenih progona i svoju dobrotu svjedočio čvrstim karakterom i jasnim opredjeljenjem za Isusov sustav vrijednosti. Osim osjetljivosti za siromašne, Nikola je odlučno branio nauk Crkve, suprotstavljajući se krivovjernom nauku heretika Arija, koji je nijekao Kristovo božanstvo.
Biskup je potaknuo učenike u Kolegiju da se i oni po primjeru sv. Nikole izgrađuju u Isusovu vrijednosnom sustavu, rastu u dobroti te da njihova vjera ne bude »mlitava«, nego karakterna i čvrsta. Istaknuo je ulogu kolegijaša u životu Požeške biskupije, podsjetivši ih na njihove obveze i dužnosti, ali i zahvalivši im za doprinos koji daju u Katoličkoj gimnaziji i svojim služenjem u Katedrali. Biskup Antun je pokazao zanimanje za stanje kolegijaša u školi i za život u Kolegiju. Na koncu otvorenog razgovora s učenicima i odgajateljima sve je obradovao prigodnim nikolinjskim darovima.