BISKUP SE SUSREO S NOVIM GRADONAČELNIKOM NOVSKE

U prostorima župnog doma Župe sv. Luke Evanđelista u Novskoj, biskup Antun Škvorčević primio je 10. lipnja Marina Piletića, novog gradonačelnika Novske. Uz domaćeg župnika Milana Vidakovića, u biskupovoj pratnji bio je i Ivica Žuljević, predstojnik Ureda Požeške biskupije za katoličke škole. Biskup je gradonačelniku čestitao na pobjedi u prvom krugu glasovanja te mu poželio Božji blagoslov u njegovu služenju građanima Novske.

Razgovarali su o različitim pitanjima suradnje između Grada i Crkve, napose s obzirom na Katoličku osnovnu školu koja u Novskoj započinje djelovati iduće školske godine. Razmotrili su i važnost sakralne umjetničke baštine Župe sv. Luke u Novskoj te čuvanja predmeta koji više nisu u liturgijskoj uporabi.