PRIMLJENI NOVI SVEĆENIČKI KANDIDATI

Na temelju proglašenog natječaja, 12. lipnja u Biskupskom domu u Požegi novi svećenički kandidati u pratnji svojih župnika uručili su molbu za upis u Bogosloviju i studij teologije. Biskupski delegat za bogoslove, Robert Mokri provjerio je dokumente kandidata za upis i njihovo stanje s obzirom na školsku spremu te župničke preporuke. Nakon toga biskupu Antunu Škvorčeviću predstavljena su četvorica kandidata koja imaju prikladnost za upis u Bogosloviju: Luka Gazilj iz Župe Sv. Nikole Biskupa u Pleternici, Frane Soldo iz Župe sv. Nikole u Pleternici, obojica pitomci Kolegija Požeške biskupije i učenici Katoličke gimnazije u Požegi te Josip Masjar iz Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi i Krešimir Putrić iz Župe Preobraženja Gospodnjeg u Bučju.

Biskup je u razgovoru kandidatima, posvijestio što je svećeničko zvanje kao dar Božji te važnost da ga u svojoj mladenačkoj slobodi prihvate, s njime surađuju i nastoje učiniti sve što je potrebno da bi mogli biti zaređeni i primiti poslanje u Crkvi. Protumačio im je kako je Bogoslovno sjemenište sa svojim dnevnim redom odgojno usmjereno prema tom cilju a Bogoslovni fakultet im pruža mogućnost temeljite teološke naobrazbe. Potaknuo ih je da zahvaljuju Bogu što je pozvao, izrazio svoju radost zbog tog dara i obećao pratiti ih molitvom na putu za koji se opredjeljuju te je zazvao na njih Božji blagoslov.