REDOVNICE IZ RIJEKE POSJETILE POŽEGU

Povjerenik za redovnice Riječke nadbiskupije, msgr. Nikola Uravić organizirao je 17. lipnja hodočašće redovnica u svetište Gospe od suza u Pleternici i posjet sjedištu Požeške biskupije. Nakon programa u Pleternici, u Požegi ih je primio biskup Antun Škvorčević te im je u crkvi sv. Lovre u sastavu Biskupskog doma izrazio dobrodošlicu i na temelju prikaza povijesno-kulturnih vrijednosti ovog sakralnog zdanja upoznao s poviješću crkve na ovim prostorima naše Domovine, napose s utemeljenjem Požeške biskupije i njezinim pastoralnim nastojanjima. Redovnice su razgledale požešku Katedralu i ustanove oko nje, gdje ih je primio katedralni orguljaš i zborovođa Mario Večerić. Biskupijska knjižničarka, Nikolina Mandić povela ih je u Dijecezanski muzeju te im je predstavila sakralnu baštinu Požeške biskupije i zbirku suvremene i moderne umjetnosti. Hodočasnici iz Rijeke razgledali su i druge požeške znamenitosti, među njima i franjevačku crkvu Duha Svetoga.