BISKUP ŠKVORČEVIĆ PRIMIO POŽEŠKOG GRADONAČELNIKA

Novoizabrani požeški gradonačelnik Darko Puljašić posjetio je 20. lipnja biskupa Antuna Škvorčevića u Biskupskom domu. Biskup mu je čestitao izbor na spomenutu časnu službu i poželio puno duhovne snage u nošenju tereta služenja građanima Požege. Razgovarali su o stanju u Gradu na gospodarskoj, prosvjetnoj, kulturnoj i drugim razinama te se složili oko potrebe još bolje koordinacije u djelovanju kako bi dali što veći doprinos boljitku požeških žitelja. Razmotrili su konkretna pitanja s obziorm na identitet grada Požege i njegovu prepoznatljivost u Hrvatskoj i svijetu pri čemu povijesno-kulturna baština Katoličke Crkva ima veliko značenje, a koja je dobila novu dimenziju s osnutkom Biskupije prije dvadeset godina. Složili su se o mogućnostima bolje ugrađenosti crkvenih ustanova u kulturni život Grada, među kojima je Katedrala sa svojim orguljaškim i drugim programima, Dijecezanski muzej i Riznica Katedrale te Biskupijska knjižnica. Razgovarali su o karitativnom služenju Crkve i socijalnom djelovanju Grada te međusobnoj koordinaciji u ostvarivanju određenih projekata. Osvrnuli su se na proslavu 20. obljetnice uspostave Požeške biskupije i raspravili o određenim organizacijskim pitnajima vezanima za Treći biskupijski euharistijski kongres idućega 24. rujna. Biskup i gradonačelnik složili su se da je potrebno na svim razinama nastojati oko razumijevanja i suradnje među ljudima, kako bi se izbjegli sukobi i podjele, gubilo snage u ono što ne donosi napredak i ne pridonosi dostojanstvu čovjeka.