Molitva za dar vjere

Gospodine Isuse Kriste! Svojim si učenicima otvorio vrata vjere i omogućio pristup božanskomu životu. Zahvaljujemo ti što si i nama udijelio taj dragocjeni dar, što si nas pridružio zajedništvu tvoje svete Katoličke Crkve u Požeškoj biskupiji.

Molimo te, umnoži nam vjeru! Pomozi da u snazi Duha Svetoga radosno živimo krsni savez s tobom, upoznamo cjelovit sadržaj naše vjere, odvažno je svjedočimo u župi i biskupiji, u obitelji i društvu te da je očitujemo djelima ljubavi. Na nedjeljnom sudjelovanju u svetoj misi ispuni nas snagom svoga križa i učini dionicima svoje pobjede nad smrću.

Tvojoj Presvetoj Majci i našim nebeskim zaštitnicima povjeravamo ustrajnost u pravoj vjeri, kako bismo primili nagradu vječnoga života. Koji živiš i kraljuješ, danas i uvijeke. Amen.