Biskup sudjelovao na Kongresu Renovabisa u Münchenu

Njemačka zaklada Renovabis organizirala je od 6. do 8. rujna u Münchenu Kongres na temu „Kriza kao šansa za Europu! Odgovornost Crkve“ na kojem je sudjelovao i požeški biskup Antun Škvorčević te Ivica Žuljević, predstojnik Ureda Požeške biskupije za katoličke škole. Spomenutoj složenoj društvenoj temi pristupili su stručnjaci iz zapadne i istočne Europe svaki sa svojih polazišta, složivši se da u prevladavanju krize u Europi nemalo značenje ima Crkva čije su vrijednosti ugrađene u njezine temelje. Biskup Škvorčević imao je prigodu susresti se s Heinerom Kochom, berlinskim nadbiskupom, zaduženim od Njemačke biskupske konferencije za Renovabis, predsjednikom Renovabisa Christianom Hartlom i ravnateljem Albertom Gerhardom te porazgovoriti o daljnjoj suradnji između te ustanove i Požeške biskupije, napose s obzirom na katoličke škole.