Orguljski koncert u Katedrali

U nedjelju, 1. listopada 2017. u katedrali Svete Terezije Avilske održan je drugi u nizu koncert u sklopu Orguljaških večeri u Požeškoj Katedrali.  Solističkim koncertom na orguljama predstavila se mlada orguljašica iz Trogira, Ursa Vukman. Koncert je započeo Fantazijom u G-duru velikog skladatelja J. S. Bacha, a nastavljen je djelima: Recit de tierce en taille N. de Gigny; Veliki preludij u e- molu N. Bruhns; Zbor mlađih hodočasnika Heil! Der Gnade Wunder Heil! Iz opere Tannhauser R. Wagnera; Bolero de Concert, Op. 166 Lefebure – Weli; Pieces de Fantasie, Op. 53 L. Vierne.  Mlada orguljašica koncert je završila koralnom fantazijom Zdravo budi Marijo Anđelka Klobučara. Na samom kraju koncerta požešku publiku je nagradila skladbom J. Stanlya Organ voluntaries op. 5  koju je odsvirala na pozitivu Katedrale. Orguljašica Ursa Vukman rođena je u Trogiru 1990. godine.  Orgulje je diplomirala na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Marija Penzara te je 2012. nastavila studij u Njemačkoj na Muzičkoj akademiji u Stutttgartu, a svoje daljnje usavršavanje nastavlja u Leipzigu gdje je diplomirala 2015. godine. Od rujna 2016. godine radi kao nastavnica klavira u Glazbenoj školi Josipa Hatzea u Trogiru te ravna mješovitim župnim zborom Župe Gospe od Anđela u Trogiru.