Skrutinij kandidata za đakonsko ređenje u Požegi

U Biskupskom Domu u Požegi održan je 3. listopada skrutinij za kandidate za đakonat, među kojima je Dejan Ilić iz župe Badljevina, Kristijan Perić iz župe Voćin te Josip Prpić iz župe Velika. Nakon molitve biskup Antun je podsjetio na višegodišnju formaciju u pripravi za njihovo ređenje, zahvalio je svima koji su im pri tom bili na pomoć, među ostalima i Josipu Krpeljeviću, biskupskom delegatu za đakone koji je vodio neposrednu pripravu za ređenje te ih je potaknuo da preostale dane do ređenja provedu u molitvi i otvorenosti za milosni dar koji će primiti. Istaknuo je važnost čistoće srca i savjesti u pristupanju svetom ređenju po slavlju sakramenta pomirenja.
Potom je kancelar Ivan Popić predstavio dokumente pojedinog kandidata, potrebne za ređenje u skladu s crkvenim propisima. Biskupski delegat za đakone Krpeljević prikazao je biskupu rad s kandidatima za đakonat tijekom neposredne priprave za ređenje, pohvalivši ozbiljnost njihova pristupa. Biskup im je čestitao što su u svojoj formaciji prispjeli do ovog trenutka, uručio im pisani odgovor o prihvaćanju njihove molbe da budu zaređeni za đakone u subotu, 7. listopada ove godine.