Predvečerje svetkovine sv. Terezije Avilske u požeškoj Katedrali

U predvečerje svetkovine sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale, grada Požege i Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi, 14. listopada, prepošt Stolnog kaptola sv. Petra i katedralni župnik Ivica Žuljević predvodio je službu prvih Večernjih hvala u zajedništvu s kanonicima, svećenicima iz požeških župa te središnjih biskupijskih ustanova. U homiliji nakon kratkog čitanja iz Prve poslanice sv. Pavla apostola Korinćanima, prepošt Žuljević je podsjetio da se ovogodišnja proslava svetkovine sv. Terezije Avilske odvija o 20. obljetnici utemeljenja Požeške biskupije. Rekao je da smo ovim Večernjim hvalama otvorili proslavu Svetičine svetkovine, i najavio da će po završetku večernjih hvala uslijediti klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom koje će prevoditi mladi. Pozvao je vjernike da nakon Večernjih hvala obiđu oko Svetičine relikvije koja će biti izložena na glavnom oltaru. Prije Evanđeoskog hvalospjeva prepošt Žuljević je postavio relikvijar s moćima sv. Terezije Avilske na oltar, uputio joj tri poklika a nazočni odgovorili pjevajući »Amen, aleluja«, iskazao im počast kađenjem te svečano proglasio početak proslave njezine svetkovine, a sva su katedralna zvona zvonjavom oglasila slavlje.
Na svršetku prvih Večernjih hvala prepošt Žuljević je sa svim nazočnima izmolio molitvu sv. Tereziji Avilskoj. Nakon toga uslijedilo je molitveno bdijenje pred relikvijom sv. Terezije koje su predvodili učenici Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi i drugi mladi, predvođeni Ivicom Bošnjakom, duhovnikom u spomenutoj školi.