Požeški bogoslovi u Rimu primili službu akolitata

U srijedu 1. studenog 2017. na svetkovinu Svih Svetih u bazilici Sant’Apollinare u sklopu Papinskog sveučilišta Svetoga Križa u Rimu, Tomislav Dokoza iz župe Sv. Leopolda Mandića u Požegi i Matej Filipović iz župe sv. Marije Magdalene iz Sopja primili su službu akolitata. Svetu misu predvodio je nadbiskup Rino Fisichella, predsjednik Papinskog vijeća za promicanje nove evangelizacije. Istaknuo je u svojoj riječi upućenoj novim akolitima tijekom propovijedi kako služba koju primaju nije za njih samo nešto obično ili tek formalno što je potrebno učiniti na putu do svećeništva, nego jedan bitan korak u ostvarenju njihova poziva kojeg im je Isus uputio. Uz njihovu opredijeljenost u nasljedovanju Krista imaju od danas priliku još više usmjeriti svoj život prema poslanju kojega u sve većoj mjeri postaju svjesni, još više time što su sada bliži sakramentalnim tajnama kao poslužitelji kod oltara.

Na euharistijskom slavlju su bili prisutni svi bogoslovi kolegija Sedes Sapientiae na čelu s rektorom Javierom Canosom i odgojiteljima, a među njima još dvojica bogoslova Požeške biskupije, Robert Medved iz župe sv. Ilije iz Brodskog Stupnika i Marko Gerendaj iz župe sv. Marka iz Našičkog Markovca. Prisutni su bili i bivši rektor  don Julio Dieguez, nekolicina profesora sa Fakulteta teologije i prijatelji. Slavlju su se pridružili i dvojica svećenika Požeške biskupije na studiju u Rimu Marko Čubelić Krunoslav Siroglavić.