Holywin u požeškoj župi sv. Leopolda Mandića

U predvečerje svetkovine Svih Svetih, 31. listopada u župnoj crkvi sv. Leopolda Mandića u Požegi održan je tradicionalni molitveni susret Holywin pod geslom »Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? (Rim 8, 31)«. Mladima požeške Župe sv. Leopolda Mandića pridružili su se mladi iz drugih požeških župa, Jakšića i Pleternice. Program je započeo svetom misom koju je predvodio Ivica Bošnjak, župnik u Kuzmici i duhovnik u Katoličkoj osnovnoj školi i Katoličkoj gimnaziji u Požegi, u zajedništvu sa domaćim župnikom Jozom Jurićem, Tihomirom Bilešićem, župnikom iz Jakšić, odgojiteljem požeškog Kolegija, Marijanom Pavelićem te župnim vikarima požeških župa. Predvoditelj je u homiliji naglasio kako su molitva i sakramentalni život jedini ispravni i jedinstveni put do Boga. Istaknuo je kako nam upravo ova dva elementa pomažu prepoznavati i prihvaćati Božje djelovanje u nama i po nama. Zato nam pravi poticaj trebaju biti sveci koji su se prepustili Božjoj ljubavi koja čovjeka mijenja i oblikuje.

Nakon svete mise, u kratkom nagovoru, voditelj susreta Ivica Bošnjak na primjeru svetaca Starog i Novog zavjeta protumačio je geslo ovogodišnjeg susreta. Citirajući izreku kako smo s Bogom uvijek većina, ukazao je na neizmjernost Božje snage i brižnosti za nas. Podsjetio je mlade i na živo svjedočanstvo vjere koje nam daje Crkva danas u Egiptu i Indiji gdje se usprkos brojnim poteškoćama i pogibeljima vidi žarka vjera onih koji su svoj život stavili u Božje ruke. Nakon nagovora uslijedio je pjevačko-plesni flashmob te prigodni scenski prikaz koji su pripremili požeški križari. Program je završio euharistijskim klanjanjem koje je predvodio Ivan Ereiz, župni vikar u Župi sv. Lepolda Mandića u Požegi. Nakon klanjanja, druženje mladih, ali i svih onih koji su ih došli podržati, nastavilo se u župnim dvoranama uz pjesmu i razgovor.