Preminuo vlč. Pavle Primorac

U srijedu, 22. studenog 2017. u Općoj županijskoj bolnici u Požegi, nakon duge bolesti preminuo je vlč. Pavle Primorac, svećenik Požeške biskupije. Vlč. Pavle Primorac rođen je 27. veljače 1975. godine u Novoj Gradiški od oca Drage i majke Mire r. Matić. Osnovnu školu i srednju ekonomsku školu pohađao je u Požegi. Nakon mature godine 1993. stupio je u Bogoslovno sjemenište u Zagrebu a teologiju je studirao na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, gdje je diplomirao 1998. Za đakona je zaređen 5. srpnja 1998. a đakonski praktikum vršio u Župi sv. Terezije Avilske u Požegi i potom u Župi sv. Josipa u Slatini. Za svećenika ga je zaredio biskup Antun Škvorčević u požeškoj Katedrali, 26. lipnja 1999. Bio je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Luke Evanđelista u Novskoj. Godine 2003. preuzeo je upravu Župe Podgorač, a potom je 2008. imenovan za župnog suradnika u Župi Velika. Radi narušenog zdravlja od godine 2013. djeluje kao pastoralni suradnik u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi sve dok mu je zdravstveno stanje dopuštalo.

Sprovod preminulog svećenika Pavla Primorca bit će u petak, 24. studenog 2017. na Groblju sv. Ilije u Požegi u 11.00 sati. Nakon toga u njegovoj Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi slavit će se sveta misa zadušnica.