Karitativna akcija mladih u Požegi „Isus u pješačkoj“

Mladi požeške Župe sv. Terezije Avilske organizirali su 9. prosinca 2017. u centru grada Požege karitativnu akciju u došašću pod nazivom „Isus u pješačkoj“. Pridružila im se i župna Molitvena zajednica Srce Marijino te molitvena zajednica S Marijom za život. Ovom akcijom mladi su željeli na poticaj pape Franje prigodom Svjetskog dana siromašnih, i odluke biskupa Antuna Škvorčevića da se u Požeškoj biskupiji posebna pozornost siromašnima posveti od 19. studenoga do 17. prosinca, Nedjelje Caritasa promaknuti u javnosti trajni odnos župne zajednice, vjernika prema potrebitima, osobito onima koji materijalno oskudijevaju. Akcija je namijenjena za jednu mnogočlanu obitelj sa šestero djece koja nastoji izgraditi svoj dom. Mladi su prolaznicima, građanima ponudili razne ukrasne predmete, čaj, kolače, palačinke te ulaznice za duhovni humanitarni koncert idućega 22. prosinca pod nazivom „Božić u nama“. Spomenutu akciju i adventsko raspoloženje popratio je pjesmama vokalno instrumentalni sastav mladih Župe sv. Terezije „Risus“. Prolaznici su se rado uključili u karitativnu akciju i svojom darežljivošću pomogli plemenitu nakanu mladih da se ovoga Božića pomogne mnogočlana obitelj imajući uvijek pred očima Isusove riječi „Što god učiniste jednome od malenih, meni učiniste“.