Biskup čestitao pravoslavnima Božić

Požeški biskup Antun Škvorčević, predsjednik Vijeća HBK za ekumenizam i dijalog uputio je božićnu čestitku ekumenskom patrijarhu Bartolomeju, zahvalivši mu za bratski prijam prošloga mjeseca listopada u vrijeme svoga posjeta njegovu domu na Fanaru u Carigradu.

Pored toga biskup je čestitao Božić zagrebačkom mitropolitu Porfiriju, bačkom episkopu i administratoru Osječko-poljske eparhije episkopu Irineju, slavonskom episkopu Jovanu, te dalmatinskom episkopu Nikodimu, svećenstvu i monaštvu te drugim vjernicima njihovih eparhija, zahvalivši im na čestitkama koje je od njih primio za Božić po gregorijanskom kalendaru. Poželio je da u tami svijeta po onima koji vjeruju u Krista snažno svijetli njegovo svjetlo i obasjava naše smrtne tmine. Biskup je poslao božićnu čestitku i o. Kirku Velinskom i vjernicima Makedonske pravoslavne Crkve u Hrvatskoj te brojnim drugim pojedincima koji slave Božić po julijanskom kalendaru.