Sjednica Ekonomskog vijeća Požeške biskupije

U prostorima Biskupskog doma u Požegi, 18. siječnja pod predsjedanjem biskupa Antuna Škvorčevića održana je sjednica Ekonomskog vijeća Požeške biskupije. Biskupijski ekonom Dražen Akmačić podnio je Izvještaj o primitcima i izdatcima Ekonomata tijekom 2017. godine koje je nakon kraće rasprave prihvaćen. Potom je ekonom predstavio vijećnicima prijedlog biskupijskog proračuna za 2018. godinu  koji je na temelju prošlogodišnjih realnih financijskih pokazatelja također prihvaćen. Vijećnicima su prikazani čini biskupijskog izvanrednog upravljanja vremenitim dobrima tijekom 2018. koji se prvenstveno odnose na gradnje što ih potrebno poduzeti. Vijećnici su dali za njih svoju suglasnost uz uvjet da se ostvari predviđena financijska konstrukcija. Biskup je upoznao vijećnike s dopisima koje je primio od fra Ilije Vrdoljaka, provincijalnog ministra Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda iz Zagreba s obzirom na župe povjerene redovničkoj braći te izradu Konvencije o odnosima između Biskupije i Provincije. Uspostavlja se paritetno  povjerenstvo za tu svrhu u koje su vijećnici za predsjednika izabrali Ivicu Žuljevića, moderatora Biskupskog ordinarijata, Nikolu Jušića, kanonika i prijašnjeg biskupijskog ekonoma te Želimira Žuljevića, pravnika, sudskog vikara. Provincijalni definitorij predložio je za povjerenstvo fra Zvonimira Lutrovića, ekonoma, fra Roberta Perišića i fra Ratka Radišića, pravnika. Predmet rasprave na sjednici bilo je i stanje određenih župnih blagajni te su prema njihovim župnicima poduzete potrebne mjere.