Biskupova čestitka novoimenovanom hvarskom biskupu msgr. dr. Petru Paliću

Prigodom imenovanja novog hvarskoga biskupa msgr. dr. Petra Palića požeški biskup msgr. dr. Antun Škvorčević uputio je sljedeću čestitku:

“Preuzvišeni i dragi novoimenovani biskupe Petre! Radujem se i od srca čestitam imenovanje za hvarskoga biskupa, kojim Vas je papa Franjo uvrstio u Zbor apostolskih nasljednika, ubrojio među pastire Crkve u hrvatskom narodu. Vaš mar i ljubav za Crkvu, koje ste očitovali u različitim prigodama, bit će od sada ugrađeni u služenje Božjem narodu hvarske mjesne Crkve, i na nov način u djelovanje Hrvatske biskupske konferencije. Blagoslovljen onaj koji dolazi u ime Gospodnje! Neka Gospodin svojim blagoslovom prati sva Vaša plemenita pastirska nastojanja i podari im uspjeh. Uz izraze posebnog poštovanja i bratske odanosti, srdačno Vas u Gospodinu pozdravljam”, zaključuje biskup Škvorčević.