Hodočašće svećenika iz Đakovačko-osječke crkvene pokrajine u Staru Gradišku

Svim svećenicima i đakonima u Požeškoj biskupiji!

Poštovana i draga braćo svećenici i đakoni!

Ove godine spominjemo se desete obljetnice utemeljenja Đakovačko-osječke crkvene pokrajine. Na nedavnoj metropolijskoj biskupskoj skupštini donesena je odluka da tom prigodom svećenici iz Đakovačko-osječke nadbiskupije, Požeške biskupije i Srijemske biskupije u ponedjeljak prije Nedjelje Dobrog Pastira, 16. travnja 2018. hodočaste u Staru Gradišku kako bi očitovali svoju zahvalnost svećenicima koji su u komunističko vrijeme ondje tamnovali i ugradili svoju žrtvu u naše dostojanstvo i slobodu. Ovime pozivam sve svećenike u Požeškoj biskupiji, dijecezanske i redovničke te đakone da sudjeluju na spomenutom hodočašću sa sljedećim programom:

• 10.00 Župna crkva sv. Mihaela Arkanđela: Pozdravna riječ domaćeg biskupa msgr.
    Antuna Škvorčevića i molitva Trećeg časa;
  • 10.30 Mjesna dvorana: Dr. Jure Krišto, Tamnovanje svećenika u starogradiškom zatvoru;
  • 11.30 Od ulaza u Zatvor kreće procesija do Memorijala pokraj župne crkve, gdje slijedi:
    • Svjedočanstvo preč. Pere Šokčevića o njegovu tamnovanju u starogradiškom zatvoru;
    • Ispit svećeničke savjesti;
    • Molitva za utamničene svećenike u Staroj Gradiški;
  • 12.00 Župna crkva: Euharistijsko slavlje, predvodi msgr. Đuro Hranić, nadbiskup
    metropolit u zajedništvu s biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine;
  • 13.30 Domjenak u Mjesnoj dvorani.

Hodočašće je obvezno za sve svećenike i đakone te će se svaki od vas pobrinuti da toga dana bude oslobođen od drugih dužnosti. Za koncelebraciju je potrebno ponijeti humeral, albu, cingulum te štolu bijele boje.

U zajedništvu uskrsne nade, sve vas srdačno u Gospodinu pozdravljam i blagoslivljam

Požega, 29. ožujka 2018.

Biskup ✠ Antun Škvorčević, v.r.

Kancelar Ivan Popić, v.r.