Susret Društva prijatelja Malog Isusa u Požegi

U subotu, 21. travnja, u Požegi se okupilo više od tri stotine članova Društva prijatelja Malog Isusa iz gotovo cijele Hrvatske na svoj godišnji susret te prvu „Stadlerijadu“. Susret je započeo u starodrevnoj požeškoj crkvi sv. Lovre u kojoj je sluga Božji Josip Stadler, utemeljitelj družbe Sestara služavki Malog Isusa, kao pitomac Orfanotrofija, koji je bio smješten u današnjem sjedištu Požeške biskupije, uzdizao svoj mladenački duh k Bogu i zacijelo ovdje osjetio svećenički poziv. U molitvenom dijelu članovi navedenoga Društva zahvalili su Bogu za dar života sluge Božjega Josipa Stadlera te se, slijedeći stope njegova životnoga hoda u Požegi, sjedinili s njime u molitvi za plodonosnije življenje karizme koju je nastojao prenijeti svojim suvremenicima, a ona i danas živi u njegovu hrvatskom narodu. Na susretu su sudjelovale brojne redovnice iz Družbe Sestara služavki Maloga Isusa, predvođene vrhovnom glavaricom s. M. Radoslavom Radek. Nakon molitvenog programa prisutni su se uputili u požešku Katedralu na misno slavlje koje je predvodio Željko Faltak, upravitelj župe sv. Ivana Krstitelja u Novoj Vesi u Zagrebu. Pri koncu misnog slavlja  predvoditelj je simboličnim obredom primio u Društvo prijatelja Maloga Isusa  nove članove, predajući im medaljicu i statut Društva. U poslijepodnevnom dijelu programa članovi Društva su uz stručno vodstvo posjetili Dijecezanski muzej Požeške biskupije i Riznicu požeške Katedrale te su se potom uputili u Veliku gdje je održana prva „Stadlerijada“.