Zasjedalo Povjerenstvo za izradu Konvencije

U prostorima Biskupskog doma u Požegi, 24. travnja pod predsjedanjem Ivice Žuljevića održana je druga sjednica Povjerenstva za izradu Konvencije o povjeri župa Hrvatskoj franjevačkoj provinciji sv. Ćirila i Metoda. Na sjednici je, uz članove Povjerenstva, predstavnike Biskupije i Provincije sudjelovao i biskup Antun Škvorčević. Pravnici fra Ratko Radišić i Želimir Žuljević pripravili su prijedlog Konvencije koji je bio polazište za raspravu o više konkretnih pitanja. Istaknuto je da su neke župe povjerene franjevcima od davnine, ali da utemeljenje Požeške biskupije traži da se ta činjenica uskladi s novom mjesnom Crkvom, kako to predviđa Zakonik kanonskoga prava. Otvorena je rasprava o pitanjima upravljanja vremenitim dobrima u župama povjerenima franjevcima, za što će prijedlog biti predstavljen na sljedećoj sjednici Povjerenstva, koja će se održati idućega 28. svibnja.