Biskup primio generalnu poglavaricu Kćeri Božje ljubavi

Biskup Antun Škvorčević primio je u Biskupskom domu u Požegi, 11. svibnja s. Mariu Dulce Adams, generalnu poglavaricu sestara Kćeri Božje ljubavi u pratnji s. Danice Sanader, vrhovne savjetnice i s. Gordane Igrec, provincijalne poglavarice iz Zagreba. Generalna poglavarica izvijestila je biskupa o vizitaciji koju provodi u Provinciji sestara kćeri Božje ljubavi, s posebnim osvrtom na sestarsko djelovanje u Župi Pleternica na području Požeške biskupije. Biskup je istaknuo važnost prisutnosti i djelovanja Kćeri Božje ljubavi u Pleternici zbog više razloga, a jedan je od njih i taj što iz njihove Družbe potječe s. Jula Ivanišević, rodom iz Župe Staro Petrovo Selo, prva proglašena blaženica s područja mlade Požeške biskupije. Naglasio je kako blaženicima pripada ograničen kult povezan s mjestima njihova života, te da je u tom smislu velika uloga susestara bl. Jule. Biskup je upoznao vrhovnu Glavaricu i njezinu pratnju sa stanjem Požeške biskupije te značenjem redovničke karizme, napose Kćeri Božje ljubavi u ovoj mjesnoj Crkvi.