Godišnjica smrti Stjepana Sulimanca u Turnašici

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na mjesnom groblju u Turnašici, 17. svibnja obilježena je 24. obljetnica smrti prvog potpredsjednika Hrvatskog sabora Stjepana Sulimanca Štefine. Uz obitelj, počast Stjepanu Sulimancu iskazali su predsjednik Hrvatskog sabora  Gordan Jandroković; saborski zastupnici Josip Đakić i Vesna Bedeković; izaslanstvo Virovitičko-podravske županije na čelu sa županom Igorom Androvićem i njegovim zamjenicima. U Turnašici je bilo i izaslanstvo grada Virovitice na čelu s gradonačelnikom Ivicom Kirinom, zamjenici načelnika općine Pitomača Ivan Erhatić i Marin Aragović, brojni načelnici općina s područja Virovitičko-podravske županije, članovi udruga branitelja, predstavnici srednje škole u Pitomači koja nosi ime Stjepana Sulimanca, predvođeni ravnateljem Josipom Ivošem, mještani Turnašice, članovi DVD-a Turnašica te turnašički župnik Ljubiša Krmar.

Nakon polaganja vijenaca okupljeni su zapalili svijeće kod spomen obilježja Stjepanu Sulimancu u neposrednoj blizini župne crkve. Potom je u crkvi uslijedilo euharistijsko slavlje, koje je predvodio župnik Krmar. Nakon svete mise, predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković, župan virovitičko podravski Igor Andrović, saborski zastupnici i ostali uvaženi gosti svratili su  u župnu kuću gdje im je župnik Krmar prikazao radove na njezinoj obnovi.