Koncert “Mariji s ljubavlju” u požeškoj crkvi sv. Lovre

Povodom 40. obljetnice izbora sv. Ivana Pavla II. za Petrova nasljednika u prepunoj starodrevnoj crkvi sv. Lovre u Požegi, 18. svibnja održan je peti koncert pod nazivom »Mariji s ljubavlju«. Djela posvećena Blaženoj Djevici Mariji nastala od vremena gregorijanskih korala do suvremenih hrvatskih skladatelja izvodio je pjevački zbor medicinskih sestara »Immaculata« pod vodstvom dirigenta Josipa Prajza, a kao solisti nastupili su sopranistice Ana Ticl i Valentina Fridrich, flaustistica Maja Mustapić te za klavirom Miroslav Majić.

Na početku koncerta riječi pozdrava nazočnima uputila je Mira Ilić, predsjednica Hrvatske katoličke udruge medicinskih sestara i tehničara u Požeškoj biskupiji. Kazala je kako je »Immaculata« prvi pjevački zbor medicinskih sestara u Hrvatskoj koji je nastao kao plod molitve koja je prerasla u pjesmu, i kao rezultat djelovanja medicinskih sestara čije je poslanje ljubav prema bližnjemu. Predstavila je dvadesetogodišnju povijest djelovanja Zbora koja obuhvaća gotovo stotinu nastupa i izdavanje nosača zvuka kojim su prikupljani prihodi za liječenje djece u jednom katoličkom zdravstvenom centru u Kamerunu. »Budući da su i udruga i zbor posvećen Mariji, i večeras joj želimo pjevati u najljepšem mjesecu u godini koji je posvećen najljepšoj od svih žena – Djevici Mariji i njezinom osobitom štovatelju i utemeljitelju Požeške biskupije sv. Ivanu Pavlu II.«, kazala je Mira Ilić, i uz riječi zahvale istaknula kako pjesme koje će izvoditi nisu umjetnički izričaj, nego pobožnost upućena Blaženoj Djevici Mariji. Na kraju je zahvalila nazočnima na dolasku i podršci. Riječi zahvalnosti uputila je i Požeškoj biskupiji na čelu s biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem, kao i Općoj županijskoj bolnici u Požegi, te je svim izvođačima uručila simbolične poklone.