Biskup primio kandidate za Bogoslovno sjemenište

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 29. travnja sedmoricu mladića koji su se u pratnji svojih župnika prijavili kao svećenički kandidati te se žele upisati u Bogoslovno sjemenište i započeti sa studijem teologije. Četvorica kandidata su svećenički aspiranti iz požeškog Kolegija i maturanti Katoličke gimnazije u Požegi a dolaze iz Daruvara, Virovitice, Novske i Slav. Broda a ostala trojica dolaze iz Pleternice, Novske i Požege. Zahvalivši im što su – osluškujući Božji poziv – odvažili se donijeti odluku i krenuti putem svećeništva, biskup je istaknuo kako je njihovo zvanje plod molitve, napose članova Djela za duhovna zvanja u njihovim župama. Spomenuo je snažno iskustvo večeri mladih uoči Trećega euharistijskog kongresa Požeške biskupije koji smo proslavili prošle godine, istaknuvši da je na tom tragu sadašnja pastoralna godina obilježena posebnim nastojanjima oko pastorala mladih i duhovnih zvanja. Zahvalio je župnicima na podršci kandidatima te je progovorio o životu u Bogoslovnom sjemeništu i studiju na Fakultetu. Naglasio je kandidatima da trebaju ozbiljno shvatiti formaciju i studij kako bi kroz vrijeme koje je pred njima, spremajući se za svećeništvo, postali zreli i odgovorni ljudi za vršenje poslanja u Crkvi. Spomenuo je uvjete za upis na Bogoslovni fakultet, među kojima je i državna matura te im je poželio da je uspješno polože. Potom se susreo sa svakim kandidatom u osobnom razgovoru.