Nuncij Tricarico posjetio Požegu

Umirovljeni apostolski nuncij msgr. Alberto Tricarico iz Rima u pratnji svojih prijatelja boravio je u Požegi od 1. do 4. lipnja. Biskup Antun Škvorčević upoznao je uglednog gosta s Požeškom biskupijom, predstavio mu prethodnu povijest Crkve na prostoru zapadne i srednje Slavonije, poveo ga u Katedralu, Riznicu Katedrale, Dijecezanski muzej, Povijesnu knjižnicu Požeške biskupije i crkvu sv. Lovre. Msgr. Tricarico posjetio je i Kutjevo, Kaptol, Veliku i Stražeman gdje mu je prikazana povijesno-kulturna crkvena baština. Gost iz Rima posvjedočio je kako dobro poznaje zbivanja kod nas nakon 1990. godine te je upoznao domaćina s nekim pojedinostima koje je Sveta Stolica poduzela prigodom priznanja samostalnosti Republike Hrvatske.