Biskup primio slavonskog episkopa Jovana

U Biskupskom domu u Požegi, biskup Antun Škvorčević primio je 7. lipnja pakračko-slavonskog episkopa Jovana Ćulibrka. Razgovarali su o više aktualnih pitanja iz odnosa Katoličke Crkve u Hrvatskoj i Srpsko-pravoslavne Crkve, razmotrili domete i značenje određenih nastupa i izjava pojedinih crkvenih dužnosnika u novije vrijeme, te naznačili konkretne korake koje je potrebno poduzeti u liječenju rana evanđeoskom osjetljivošću za bližnjega.

Biskup i episkop upoznali su jedan drugoga s nekim projektima kulturne naravi koji se nastoje ostvarivati u pojedinoj Crkvi. Na kraju su istaknuli važnost susreta i razgovora visokih predstavnika dviju Crkava radi boljeg međusobnog razumijevanja i izbjegavanja iznošenja u javnosti stavova koji mogu povrijediti istinu i dostojanstvo drugoga.