Zaređen novi osječko-poljski i baranjski episkop

U sabornom hramu sv. Dimitrija Velikomučenika u Dalju, 10. lipnja srpski patrijarh Irinej, uz sudjelovanje dvanaest episkopa Srpske pravoslavne Crkve, određenog broja monaha i svećenika te mnogo vjernika rukopoložio je novog episkopa Osječko-poljske i baranjske eparhije gospodina Heruvima Đermanovića. U ime Katoličke Crkve u Hrvatskoj na slavlju je bio nazočan Đuro Hranić, mjesni đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit u pratnji Antuna Japundžića te požeški biskup Antun Škvorčević, predsjednik Vijeća HBK za ekumenizam i dijalog u pratnji Ivice Žuljevića. Za vrijeme svete liturgije patrijarh Irinej je prišao do mjesta gdje su bili dvojica katoličkih biskupa te ih je posebno pozdravio. Nakon slavlja u Vladičanskom dvoru nadbiskup Hranić i biskup Škvorčević susreli su se s patrijarhom Irinejem i drugim episkopima te s novozaređnim episkopom Heruvimom. Požeški biskup uputio mu je sljedeću čestitku:Prigodom Vaše arhijerejske hirotonije i uvođenja u službu episkopa osječko-poljskog i baranjskog primite moje iskrene čestitke, uz želju da Bog svojim blagoslovom prati Vaše pastirsko djelovanje i daruje mu uspjeh. Podsjeća nas Apostol: ‘A sve je od Boga koji nas sa sobom pomiri po Kristu i povjeri nam službu pomirenja’ (2 Kor 5,18). Molim uskrslog Isusa Krista, pobjednika nad grijehom i smrću da nam udijeli snagu svoga Duha kako bismo zajednički nastojali oko liječenja rana u srcima onih koji kod nas još trpe zbog podjela i ratnih stradanja, te promicali pomirenje, uzajamno poštovanje i mir. Bratski Vas i srdačno u Gospodinu pozdravljam“, kazao je biskup Škvorčević.