Biskup pohodio srednjobadensku Hrvatsku katoličku misiju u Njemačkoj

Požeški biskup Antun Škvorčević boravio je od 15. do 18. lipnja u pastoralnom pohodu Srednjobadensku Hrvatsku katoličku misiju sa sjedištem u Karlsruheu. Četvorici svećenika Hrvatske salezijanske provincije – Ivanu Nediću, Mihaelu Rodiću, Vjekoslavu Kaniću i Vinku Kraljeviću – povjerena je pastoralna skrb za oko 15.000 Hrvata, među kojima i brojni doseljeni u novije vrijeme iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Spomenuti vjernici borave na širokom prostoru gdje su ranije djelovale tri misije. Salezijanci okupljaju vjernike u više središta, u kojima se odvijala i priprava 178 djece i mladih za svetu Potvrdu. U subotu, 16. lipnja biskup Škvorčević predvodio je slavlje svete Potvrde u Karlsruheu za skupinu od šezdesetak mladih, koji su s rodbinom i drugim vjernicima ispunili prostranu crkvu sv. Mihaela. Uz spomenute salezijance koncelebrirao je i Ivan Plješa, prijašnji dugogodišnji hrvatski misionar u Karlsruheu, te Nikola Bodrožić, župnik Župe sv. Kaja u Solinu. Istoga dana biskup je u Gagenau predvodio slavlje za četrdesetak krizmanika a u nedjelju, 17. lipnja u Bruchsalu za osamdesetak krizmanika, povezano s krštenjem petog djeteta Elle Marije jedne obitelji podrijetlom iz Sirača u Požeškoj biskupiji. Biskup se susreo s određenim brojem obitelji i pojedinaca, posjetio jednu mladu bolesnicu u bolnici te se upoznao s njihovim radostima i poteškoćama.