Skrutinij kandidata za prezbitersko ređenje

U Biskupskom Domu u Požegi, 21. lipnja posljednju provjeru (skrutinij) za prezbitersko ređenje imala su petorica đakona Požeške biskupije: Marko Dušak iz župe Uznesenja BDM, Nova Bukovica; Dejan Ilić, iz župe sv. Ivana Krstitelja, Badljevina; Kristijan Perić, iz župe Pohoda BDM, Voćin; Josip Prpić, iz župe sv. Augustina Biskupa, Velika i Ivan Rončević iz župe Bl. Ivana Merza u Slatini. Skrutinij je započet molitvom, nakon koje je biskup Antun pozdravio nazočne đakone, kao i dvojicu svećenika koji su sudjelovali u njihovoj pripravi za prezbitersko ređenje: Josipa Krpeljevića, voditelja đakonskog praktikuma, i Ivana Popića, kancelara Biskupskog ordinarijata.
Potom je kancelar Popić izvijestio da kandidati posjeduju sve dokumente koji su prema crkvenim propisima potrebni za prezbitersko ređenje. Voditelj đakonskog praktikuma Krpeljević ukratko je prikazao tijek njihova đakonskog praktikuma od mjeseca studenog prošle godine do mjeseca svibnja ove godine, kao i program priprave u mjesecu lipnju, na koncu kojeg su kandidati položili jurisdikcijski ispit i obavili propisane petodnevne duhovne vježbe u Domu sv. Augustina u Velikoj. Ustvrdio je da su đakonski praktikum i priprava uspješno privedeni kraju te da su kandidati pripravljeni za primanje Svetog reda prezbiterata. Biskup Antun je zahvalio kancelaru i voditelju đakonskog praktikuma, kao i župnicima mentorima za njihov doprinos formaciji spomenutih kandidata kandidata, a njima je čestitao uspješno završenu formaciju te im uručio pisani odgovor o prihvaćanju njihove molbe da budu zaređeni za prezbitere Požeške biskupije. Potaknuo ih je da s iskrenošću i pravom raspoloživošću srca pristupe svećeničkom ređenju.